Upozorňujeme na úpravu prodejní doby na velikonoce. Od pátku 7. dubna (Velký pátek) do pondělí 10. dubna (Velikonoční pondělí) budeme mít v obou prodejnách zavřeno. Zároveň nebude fungovat ani zásilková služba. Objednávky učiněné přes internet začneme posílat zase až v úterý 11. dubna 2023. Děkujeme za pochopení.
  1. Úvod
  2. KNIHY Z JINÝCH NAKLADATELSTVÍ
  3. Ostatní publikace
  4. Apofthegmata • Výroky a příběhy pouštních otců

Apofthegmata • Výroky a příběhy pouštních otců

Výroky a příběhy pouštních otců

Souborné vydání proslulých „apofthegmat“, výroků a příběhů připisovaných starým poustevníkům v Egyptě, kteří žili převážně ve 3. až 5. století po Kris... celý popis
Dostupnost
Skladem
590 Kč
536 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:J4133
EAN kód:9788086882253
autor:Z řeckého a latinského originálu přeložil Jiří Pavlík • Odpovědný redaktor Ondřej Koupil
nakladatel:Benediktinské arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty
vazba:váz.
formát:150x195 mm
počet stran:144 stran
ISBN:978-80-86882-25-3
Kompletní specifikace

Souborné vydání proslulých „apofthegmat“, výroků a příběhů připisovaných starým poustevníkům v Egyptě, kteří žili převážně ve 3. až 5. století po Kristu (např. abba Antónios/Antonín, Makarios z Alexandrie, Mojžíš, Poimén, Sisoés). Tyto krátké texty – někdy jednoduché příběhy, jindy malé novely nebo i úryvky kázání, nebo naopak jen prosté příkazy v několika slovech – formovaly po staletí duchovní život na Východě i na Západě, a to nejen duchovní život mnichů a mnišek, ale všech věřících: jejich obsah se v kázáních, příručkách i radách o duchovním životě všeobecně rozšířil. Svazek obsahuje všechny kapitoly obsažené v knihách vydávaných postupně v letech 2000 až 2009. Kniha dále obsahuje předmluvu překladatele textu z řečtiny, doslov o literatuře o mnišství v češtině a rejstříky.