Upozorňujeme na úpravu prodejní doby na velikonoce. Od pátku 7. dubna (Velký pátek) do pondělí 10. dubna (Velikonoční pondělí) budeme mít v obou prodejnách zavřeno. Zároveň nebude fungovat ani zásilková služba. Objednávky učiněné přes internet začneme posílat zase až v úterý 11. dubna 2023. Děkujeme za pochopení.
  1. Úvod
  2. KNIHY Z JINÝCH NAKLADATELSTVÍ
  3. Ostatní publikace
  4. Kristova královská vláda podle principů svatého Tomáše Akvinského

Kristova královská vláda podle principů svatého Tomáše Akvinského

Vztahuje se Kristova královská vláda jen na duchovní oblast nebo zahrnuje i světskou? Mají povinnost se této vládě podrobit pouze jednotlivci nebo i s... celý popis
Dostupnost
Skladem
220 Kč
200 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:J4130
EAN kód:9788090792678
autor:P. Denis Fahey, C.S.SP., B.A., D.Ph., D.D. • Z angličtiny přeložila Lucie Cekotová • Předmluva John C. McQuald, C.S.SP., M.A., D.D.
nakladatel:Nakladatelství Christianitas, s. r. o.
vazba:váz.
formát:125x200 mm
počet stran:144 stran
ISBN:978-80-907926-7-8
Kompletní specifikace

Vztahuje se Kristova královská vláda jen na duchovní oblast nebo zahrnuje i světskou? Mají povinnost se této vládě podrobit pouze jednotlivci nebo i státy a národy? Čím je národ vlastně vymezen a jak se při tom uplatňuje náboženství? Právě takovým otázkám se věnuje Denis Fahey (1883–1954), irský katolický kněz a člen kongregace otců Svatého Ducha, doktor filosofie a teologie, odborník na civilní a ústavní dějiny. Ukazuje, jak osud národů a celého lidstva přímo závisí na přijetí či odmítnutí panování Pána Ježíše Krista ve společnosti, „neboť jiný základ nikdo nemůže položit, než ten, který je položen, a tím jest Ježíš Kristus“. (1 Kor 3,11) Autorovo pevné zakotvení v neměnných základech zdravé filosofie a teologie činí knihu aktuální i dnes, kdy se topíme v moři postmoderních zmatků.