Upozorňujeme na úpravu prodejní doby na velikonoce. Od pátku 7. dubna (Velký pátek) do pondělí 10. dubna (Velikonoční pondělí) budeme mít v obou prodejnách zavřeno. Zároveň nebude fungovat ani zásilková služba. Objednávky učiněné přes internet začneme posílat zase až v úterý 11. dubna 2023. Děkujeme za pochopení.

Malý traktát o úctě mariánské

Traktát informuje čtenáře o úctě mariánské včera a dnes, je příspěvkem k oslavám 150. výročí zjevení Panny Marie v Lurdech. V první části najdeme souh... celý popis
Dostupnost
Skladem
139 Kč
126 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:K0663
EAN kód:9788072662975
autor:Univ. prof. PhDr. Jaroslav Němec
nakladatel:Matice cyrilometodějská
vazba:brož.
formát:A5
počet stran:102 stran + 4 strany barevné obrazové přílohy
ISBN:978-80-7266-297-5
Kompletní specifikace

Traktát informuje čtenáře o úctě mariánské včera a dnes, je příspěvkem k oslavám 150. výročí zjevení Panny Marie v Lurdech. V první části najdeme souhrn církevní nauky o Matce Boží. Druhá část pojednává o různých projevech mariánského kultu počínaje lidovými pobožnostmi, zavedením mariánských svátků a pobožností, budováním poutních míst, organizováním zasvěceného života v duchovních řádech a kongregacích až po tvorbu uměleckých děl všeho druhu ke cti Panny Marie. Ve třetí části pak je velmi konkrétním způsobem načrtnuta oslava Matky Boží v celoroční církevní liturgii s krátkými poznámkami pro meditaci a homilie. Spisek obohacují dvě přílohy: 1. Konstituce Lumen gentium, kap. VIII – Blahoslavená Panna Maria, Matka Boží, v tajemství Krista a církve; 2. Obrazová příloha – vybrané poštovní známky k poctě Panny Marie ve 20. století.