Upozorňujeme na úpravu prodejní doby na velikonoce. Od pátku 7. dubna (Velký pátek) do pondělí 10. dubna (Velikonoční pondělí) budeme mít v obou prodejnách zavřeno. Zároveň nebude fungovat ani zásilková služba. Objednávky učiněné přes internet začneme posílat zase až v úterý 11. dubna 2023. Děkujeme za pochopení.
  1. Úvod
  2. KNIHY MATICE CYRILOMETODĚJSKÉ s. r. o.
  3. Odborná literatura
  4. Obráceni k Pánu • Orientace liturgické modlitby

Obráceni k Pánu • Orientace liturgické modlitby

Orientace liturgické modlitby

Člen Kongregace oratoriánů sv. Filipa Neriho se zabývá orientací liturgické modlitby z hlediska historického, teologického a pastorálního. Kniha je ce... celý popis
Dostupnost
Skladem
149 Kč
135 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:K0710
EAN kód:9788072663408
autor:Uwe Michael Lang • Předmluva Joseph Ratzinger • Z italštiny přeložil P. ICLic. Mgr. Josef Rýznar
nakladatel:Matice cyrilometodějská
vazba:brož.
formát:A5
počet stran:144 stran
ISBN:978-80-7266-340-8
Kompletní specifikace

Člen Kongregace oratoriánů sv. Filipa Neriho se zabývá orientací liturgické modlitby z hlediska historického, teologického a pastorálního. Kniha je cenným objektivním průvodcem, vzdáleným polemikám, v otázce obrácení kněze spolu s věřícími směrem k Pánu při slavení eucharistie. Autor zde představuje výsledky nejnovějšího bádání a nabízí tak nezbytný materiál k tomu, aby si čtenář mohl udělat o této věci správný úsudek. Kniha mj. vyjevuje přínos anglické církve k tomuto problému a bere vhodně v úvahu Oxford Movement devatenáctého století, hnutí, v němž uzrála konverze blahoslaveného Johna Henryho Newmana. Lang z těchto historických svědectví vyvozuje teologické odpovědi, které čtenáři předkládá.