Upozorňujeme na úpravu prodejní doby na velikonoce. Od pátku 7. dubna (Velký pátek) do pondělí 10. dubna (Velikonoční pondělí) budeme mít v obou prodejnách zavřeno. Zároveň nebude fungovat ani zásilková služba. Objednávky učiněné přes internet začneme posílat zase až v úterý 11. dubna 2023. Děkujeme za pochopení.

Ontologické aspekty čínského myšlení

Tato odborná studie o ontologických aspektech čínského myšlení v historii připomíná slova slavného monologu Shakespearova prince Hamleta „být či nebýt... celý popis
Dostupnost
Skladem
198 Kč
180 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:K0775
EAN kód:9788072664108
autor:Prof. ThDr. Václav Wolf • Lektorovala Mgr. Magdalena Rytinová
nakladatel:Matice cyrilometodějská
vazba:brož.
formát:A5
počet stran:202 stran
ISBN:978-80-7266-410-8
Kompletní specifikace

Tato odborná studie o ontologických aspektech čínského myšlení v historii připomíná slova slavného monologu Shakespearova prince Hamleta „být či nebýt“. S protikladem mezi bytím a nicotou jsou spojena mnohá jména evropských myslitelů a nad propastí mezi kladem a záporem se kromě jiného vznáší i jedna z charakteristických známek čínského myšlení: nebere se příliš vážně princip kontradikce (sporu). Argumenty kotví ve spontánní úctě k nadpřirozené oblasti, a to přivádí ke kultu duchů, předků, k rituálním praktikám. Shledává se bipolární jednota obecného řádu bytí a přírodních jevů… Věcně bohatá studie je srovnávacím přehledem dějin čínského myšlení v hodnotícím pohledu evropské scholastiky.