Upozorňujeme na úpravu prodejní doby na velikonoce. Od pátku 7. dubna (Velký pátek) do pondělí 10. dubna (Velikonoční pondělí) budeme mít v obou prodejnách zavřeno. Zároveň nebude fungovat ani zásilková služba. Objednávky učiněné přes internet začneme posílat zase až v úterý 11. dubna 2023. Děkujeme za pochopení.
  1. Úvod
  2. KNIHY MATICE CYRILOMETODĚJSKÉ s. r. o.
  3. Dějiny
  4. Osudy moravské církve v 18. století – II. díl

Osudy moravské církve v 18. století – II. díl

Po více než deseti letech se česká čtenářská obec dočkala druhého dílu Zubrovy práce. Zatímco v prvním díle byla pozornost soustředěna především na vý... celý popis
Dostupnost
Skladem
460 Kč
418 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:K0527
autor:PhDr. Rudolf Zuber
nakladatel:Matice cyrilometodějská
vazba:Váz., přebal
formát:162x237 mm
počet stran:606 stran + 24 stran foto + mapa
ISBN:80-7266-156-6
Kompletní specifikace

Po více než deseti letech se česká čtenářská obec dočkala druhého dílu Zubrovy práce. Zatímco v prvním díle byla pozornost soustředěna především na vývoj správní organizace olomoucké diecéze v 18. století, druhý díl se věnuje vlastnímu duchovnímu a náboženskému životu lidu na Moravě. S velkou pečlivostí pak doplňuje popis událostí velmi bohatými odkazy na literaturu a prameny. Na mnoha místech také uvádí na správnou míru vymyšlené názory romanopisců. Publikace obsahuje kromě nezbytných rejstříků (jmenný a místní) a přehledu literatury také obrazovou přílohu (24 stran), německé resumé a krátký Zubrův životopis s přehledem jeho díla. Samostatnou přílohou je reprodukce první mapy olomoucké arcidiecéze.