Upozorňujeme na úpravu prodejní doby na velikonoce. Od pátku 7. dubna (Velký pátek) do pondělí 10. dubna (Velikonoční pondělí) budeme mít v obou prodejnách zavřeno. Zároveň nebude fungovat ani zásilková služba. Objednávky učiněné přes internet začneme posílat zase až v úterý 11. dubna 2023. Děkujeme za pochopení.
  1. Úvod
  2. KNIHY MATICE CYRILOMETODĚJSKÉ s. r. o.
  3. Dějiny
  4. Příručka českých církevních dějin • VI. Doba probuzenského katolicismu (1848–1918)

Příručka českých církevních dějin • VI. Doba probuzenského katolicismu (1848–1918)

Autor vykresluje dané období jako „dobu největších převratů, jež sahají na kořeny dějinných jevů“. Prostě, plně a srozumitelně je zachycen náboženský ... celý popis
Dostupnost
Běžně skladem
425 Kč
386 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:K0690
EAN kód:9788072663231
autor:Prof. ThDr. Bohumil Zlámal
nakladatel:Matice cyrilometodějská
vazba:brož.
formát:A5
počet stran:336 stran
ISBN:978-80-7266-323-1
Kompletní specifikace

Autor vykresluje dané období jako „dobu největších převratů, jež sahají na kořeny dějinných jevů“. Prostě, plně a srozumitelně je zachycen náboženský život všech sociálních vrstev v jeho dynamice, v jeho reakci na historické události, s podílem na jejich utváření. U Zlámala nalézáme P. (pater) podle pravdy u jmen buditelů, vědců, prozaiků, básníků, publicistů, veřejných činitelů, umělců, pedagogů, organizátorů spolkového života, mecenášů, ba i u prvních tvůrců česko-romských jazykových příruček. Autor citlivě rozlišuje obětavé projevy tvořivého vlastenectví od narůstajícího nacionalismu, vedoucího k národnostním válkám. S hlubokou znalostí fakt objasňuje složité postavení církve v rakousko-uherském soustátí, postupující laicizaci národního života i vnitřní růst a rozkvět zkoušené církve.