Upozorňujeme na úpravu prodejní doby na velikonoce. Od pátku 7. dubna (Velký pátek) do pondělí 10. dubna (Velikonoční pondělí) budeme mít v obou prodejnách zavřeno. Zároveň nebude fungovat ani zásilková služba. Objednávky učiněné přes internet začneme posílat zase až v úterý 11. dubna 2023. Děkujeme za pochopení.
 1. Úvod
 2. KNIHY MATICE CYRILOMETODĚJSKÉ s. r. o.
 3. Učení církve a teologie
 4. Soukromá zjevení v současné teologické literatuře

Soukromá zjevení v současné teologické literatuře

  Soukromá zjevení v současné teologické literatuře
  170 Kč
  - 88 %
  Soukromá zjevení v současné teologické literatuře

  V dějinách církve mezi různými charismatickými jevy zaujímají významné místo tzv. soukromá zjevení. Ta mají nemalý podíl na utváření spirituality věří... celý popis
  Dostupnost
  Skladem
  20 Kč
  18 Kč
  bez DPH
  ks
  Číslo produktu:K0518
  autor:ThDr. Albert Josef Beneš OP
  nakladatel:Matice cyrilometodějská
  vazba:brož.
  formát:A5
  počet stran:168 stran
  ISBN:80-7266-145-0
  Kompletní specifikace

  V dějinách církve mezi různými charismatickými jevy zaujímají významné místo tzv. soukromá zjevení. Ta mají nemalý podíl na utváření spirituality věřícího lidu, mohou konstruktivně inspirovat, ale mohou také nepřípustným způsobem odvádět pozornost od důležitých témat života církve i celého světa. Proto je nutná i teologická reflexe věnovaná tomuto tématu. Autor předložené studie si klade za cíl na základě dřívějších poznatků nalézt místo pro soukromá zjevení v organismu křesťanského života, zařadit je do určitého kontextu a tím vymezit i jejich pole působnosti. Tímto způsobem chce napomoci i k nalezení vyrovnaného vztahu k uvedeným jevům, a to i k těm, které jsou dosud předmětem diskuse. Při pracovním postupu se autor opírá o trojí druh pramenů: výnosy magisteria, především obou vatikánských koncilů, dále biblický materiál týkající se dané problematiky, promýšlený pod návodem klasiků – sv. Tomáše Akvinského, sv. Jana od Kříže a sv. Terezie z Avily a konečně materiál od sou časných autorů, jako jsou K. Rahner, R. Latourelle, M. Rusecki a R. Laurentin.