Upozorňujeme na úpravu prodejní doby na velikonoce. Od pátku 7. dubna (Velký pátek) do pondělí 10. dubna (Velikonoční pondělí) budeme mít v obou prodejnách zavřeno. Zároveň nebude fungovat ani zásilková služba. Objednávky učiněné přes internet začneme posílat zase až v úterý 11. dubna 2023. Děkujeme za pochopení.

Vznik, struktura a hodnota našeho poznání

  Vznik, struktura a hodnota našeho poznání
  209 Kč
  - 95 %
  Vznik, struktura a hodnota našeho poznání

  A. D. Marek ve své práci poznání nejen popisuje, ale zabývá se také teoriemi poznání, jak se s nimi seznamujeme v dějinách filozofie. Po úvodním vstup... celý popis
  Dostupnost
  Skladem
  10 Kč
  9 Kč
  bez DPH
  ks
  Číslo produktu:K0526
  autor:Alois Dominik Marek OP
  nakladatel:Matice cyrilometodějská
  vazba:brož.
  formát:A5
  počet stran:160 stran
  ISBN:80-7266-155-8
  Kompletní specifikace

  A. D. Marek ve své práci poznání nejen popisuje, ale zabývá se také teoriemi poznání, jak se s nimi seznamujeme v dějinách filozofie. Po úvodním vstupu do problematiky je první část věnována poznání podle Tomáše Akvinského, experimentální psychologie a Aristotela, s nimiž poměřuje Marek názory ostatních filozofů. Ve druhé části jsou představeny názory filozofů Descarta, Huma a Husserla. Jsou nahlíženy také ve světle těch současných filozofických směrů, které respektují vlastnosti poznání. Třetí, poslední část díla se kriticky zabývá některými názory Karla Rahnera.