Upozorňujeme na úpravu prodejní doby na velikonoce. Od pátku 7. dubna (Velký pátek) do pondělí 10. dubna (Velikonoční pondělí) budeme mít v obou prodejnách zavřeno. Zároveň nebude fungovat ani zásilková služba. Objednávky učiněné přes internet začneme posílat zase až v úterý 11. dubna 2023. Děkujeme za pochopení.

Zamiloval jsem si utrpení…

  Zamiloval jsem si utrpení…
  159 Kč
  - 75 %
  Zamiloval jsem si utrpení…

  Autobiografie věhlasného ruského očního chirurga, později pravoslavného kněze a biskupa. Jeho život se odehrával mezi lety 1877–1961. Jeho otec byl ka... celý popis
  Dostupnost
  Skladem
  40 Kč
  36 Kč
  bez DPH
  ks
  Číslo produktu:K0579
  autor:Arcibiskup Lukáš Vojno-Jaseněckij • Z ruštiny přeložil PhDr. Karel Cejnar
  nakladatel:Matice cyrilometodějská
  vazba:brož.
  formát:A5
  počet stran:174 stran
  ISBN:80-7266-210-4
  Kompletní specifikace

  Autobiografie věhlasného ruského očního chirurga, později pravoslavného kněze a biskupa. Jeho život se odehrával mezi lety 1877–1961. Jeho otec byl katolík. Když Lukášovi zemřela jeho 38letá manželka, svěřil své čtyři děti do péče vdovy, která s ním pracovala na chirurgii. Tak mohl být v roce 1921 vysvěcen na kněze a už za dva roky se stal biskupem. Snažil se spojit práci v nemocnici s kněžskou službou. Všude ho provázela ikona Panny Marie, dokonce raději opustil nemocnici, když ji měl odstranit z operačního sálu. Jeho věrnost Bohu mu přinesla pronásledování, věznění a vyhnanství. V roce 1946 získal Stalinovu cenu prvního stupně za své odborné výzkumy. Posledních pět let života byl biskup Lukáš slepý. Významnou částí knihy jsou poznámky k autobiografii od M. Popovského.