Upozorňujeme na úpravu prodejní doby na velikonoce. Od pátku 7. dubna (Velký pátek) do pondělí 10. dubna (Velikonoční pondělí) budeme mít v obou prodejnách zavřeno. Zároveň nebude fungovat ani zásilková služba. Objednávky učiněné přes internet začneme posílat zase až v úterý 11. dubna 2023. Děkujeme za pochopení.
  1. Úvod
  2. KNIHY Z JINÝCH NAKLADATELSTVÍ
  3. Ostatní publikace
  4. Živé světlo • Historický román o svaté Hildegardě z Bingenu

Živé světlo • Historický román o svaté Hildegardě z Bingenu

Román slavného autora představuje bohatý život svaté Hildegardy z Bingenu, která žila ve 12. století a byla abatyší benediktinského kláštera v Porýní.... celý popis
Dostupnost
Skladem
399 Kč
363 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:J4163
EAN kód:9788074504303
autor:Wilhelm Hünermann • Ze slovenštiny přeložila Františka Böhmová
nakladatel:Paulínky
vazba:brož.
formát:130x200 mm
počet stran:328 stran
ISBN:978-80-7450-430-3
Kompletní specifikace

Román slavného autora představuje bohatý život svaté Hildegardy z Bingenu, která žila ve 12. století a byla abatyší benediktinského kláštera v Porýní. Ve své době patřila k nejznámějším osobnostem církve v Evropě. Zapsala se do dějin nejen jako mystička s prorockým obdarováním, ale i jako velmi vzdělaná a činorodá žena, která měla značný vliv v církvi i ve společnosti. Působila v nesnadných časech křížových výprav, kdy se i mnozí v duchovním stavu nechali strhnout duchem světa a odkláněli se od evangelních ideálů. Bolestně vnímala mocenské spory mezi císařem a papežem i mezi papežem a vzdoropapežem. Svatá Hildegarda je nositelkou titulu učitelky církve a je patronkou jazykovědců a přírodovědců.